Magyarországnak remek adottságai lennének e terápia használatára, de eddig csak kevesen tudtak róla.

Az egészség megőrzésének természetes ősi módszer az apiterápia: , mely alatt a méhek által előállított anyagok gyógyító célú felhasználását értjük.

Az elnevezés – apiterápia – egy magyar orvoshoz, Dr. Beck Bodoghoz köthető, ő használta először, a méh latin neve appis és a görög terapia szóból kitalált mozaik szóként. Majd 1935-ben egy könyvet is kiadott az apiterápia alapjairól. Eleinte kizárólag a méhcsípéssel való gyógyításra használták a kifejezést, később aztán magába foglalt mindenféle kaptárterméket, illetve az ezeket felhasználó gyógymódokat.

Minden, ami egy méhkaptárban van, egészséges

Talán furcsa kijelentés ez, hiszen mi lehet egy méhkaptárban? Méz? Hát persze, régóta ismerjük az egészségre gyakorolt kedvező hatásait. Méhek? Így van, a méhcsípéssel reumatikus betegségeket lehet gyógyítani. És a felsorolás itt épphogy csak elkezdődik, hiszen a virágpor, a propolisz, a méhpempő, a méhkenyér, a viasz, de még a kaptár levegője is gyógyító hatású. A méhekkel kapcsolatos gyógymódok összességének a neve az apiterápia.

Az apiterápia valójában egyidős az emberiséggel, de legalábbis az ókorig nyúló emlékeit ismerjük. Tudjuk például, hogy az ókori kínában terápiás eszközként „használták” a méhek fullánkját, a mumifikáláshoz alkalmazott balzsam pedig propoliszt is tartalmazott az ókori Egyiptomban.

Kaptárlevegő
A méhkaptárban található levegőt régóta használják betegségek gyógyítására. 2010. utáni években növekedett azon természetgyógyászok, apiterapeuták és orvosok száma, akik intenzíven foglalkoznak ezzel a természetes és a maga egyszerűségében egyedülállóan hatékony kezeléssel.

A modern méhkaptárlevegő kezelés kezdetei Dél-Németországban az előző évszázad 60-as éveire nyúlnak vissza. 1965-ben egy fiatal kőműves lezuhant egy 7 méter magas állványról, mely során többek között koponyaalapi törést és agyvérzést szenvedett, mely életveszélyes agyhártya-gyulladásban végződött. Hosszú kórházi kezelés következett. A fiatalember túlélte a sérüléseit és az agyhártya-gyulladást. Ettől kezdve viszont folyamatos fejfájások gyötörték. A személyes mellett szakmai és pénzügyi katasztrófa volt az akkor 24 éves Musch számára: fel kellett adnia kőműves szakmáját. Ilyen előzmények után volt ideje arra, hogy méhészkedni kezdjen.

Az egyik legérdekesebb felismerése a méhekkel való munkája során az volt, hogy fejfájásai mindig akkor enyhültek, amikor a méhei közelében tartózkodott.

Ez elegendő indíték volt ahhoz, hogy elkezdje kutatni a méhkaptárlevegő gyógyító hatását. A következő 20 évben további értékes felismerésekre jutott, és önkísérletek révén egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy itt különleges dologról van szó. Lassanként biztossá vált a felismerés, hogy a méhkaptárlevegőnek hatékonyan alkalmazható, sokrétűen gyógyító hatása van. Nem csak a fejfájásai szűntek meg teljesen, hanem a mesébe illő gyógyulások híre szájról-szájra terjedt. Nem telt el sok idő, míg a betegek sorban álltak nála, akiken ő rövid idő alatt segíteni is tudott. Érdekes módon nem annyira a fájdalomcsillapítás (a méhkaptárlevegő kezelés alkalmazásának első területe) vált a méhkaptárlevegő kezelés fő területévé, hanem a légzőszervi betegségek.

Mindezeken túl az immunrendszer zavarait, mint az allergiát és a fertőzésekkel szembeni fogékonyságot vagy a krónikus melléküreg-gyulladásokat is eredményesen lehetett kezelni. A méhkaptárlevegő megbízható és hatásos kezeléssé alakult, melyre időközben az orvosi kutatás neves képviselői is felfigyeltek. Időközben egész Németországban kezelnek már kaptárlevegővel betegeket.

Magyarországon a méhesház terjed a kaptárlevegőt alkalmazó apiterápiás módszerek közül, mert ez a megoldás kíméletes a méhcsaládokkal, nem zavarja őket az életükben, és ami a legfontosabb, hogy a méhesházban a kaptárak felett helyezkedünk el és hat ránk a méhcsaládok biorezonanciája és a szárnyuk által keltett mikrorezgések is, amik megsokszorozzák a gyógyító hatást.

Ne feledkezzünk meg a mézről sem!

A mézről sokan tartják, hogy természetes antibiotikumként kell beszélni róla. A méz kedvezően hat az izomzat, a szívizomzat működésére, tisztítja a vért, jót tesz az emésztésnek, vérnyomáscsökkentő hatása is van, nagy az energiatartalma, a fáradtság leküzdésében is hatásos. Egy kiskanálnyi méz kiválóan nyugtatja a stresszes idegrendszert és jól hat a férfi potenciára is. Akár minden napi is lehet enni, naponta 50-150 grammot.

Aki ki szeretné próbálni az apiterápiát, az interneten több hazai forrást is talál, ahol erről részletes tájékoztatást lehet kapni.

★ HA TETSZETT, ÉRTÉKELD EGY LÁJKKAL ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL! KÖSZÖNJÜK SZÉPEN! ❤